Green evolution

Fotovoltaická Elektrárna

Dostupný zdroj energie ze slunce 

Realizujeme systémy

Pro rodinné domy nabízíme možnost výběru ze dvou spolehlivých, námi ověřených řešení výrobce Solax. Můžete si vybrat 1fázové či 3fázové řešení v různých výkonnostních provedeních.

Návrh systémového řešení pro firmy děláme na míru.

Solax X1-hybrid G4

V základním setu dodáváno s jednou baterií o kapacitě 5,8kWh

Solax X3-hybrid G4

V základním setu dodáváno s dvěmi bateriemi o celkové kapacitě 11,6kWh

Solax Wallbox

Nabíječka pro elektromobil ve verzích s nabíjecím výkonem 7,2kW, 11kW a 22kW 

Elektrárny realizujeme na klíč

Zajistíme za Vás vše potřebné. Od rezervace výkonu až po vyřízení dotací, servis a případnou optimalizaci.

Často to vypadá, že se majitel domu musí rozhodnout, zda zvolí solární panely nebo zelenou střechu. Umíme obě řešení spojit tak, abyste z vaší střechy získali maximum užitku.

Zajistíme za Vás vše potřebné. Od rezervace výkonu až po vyřízení dotací, servis a případnou optimalizaci.

Často to vypadá, že se majitel domu musí rozhodnout, zda zvolí solární panely nebo zelenou střechu. Umíme obě řešení spojit tak, abyste z vaší střechy získali maximum užitku.

Výsledky měření účinnosti výroby fotovoltaických panelů na zelené střeše jasně ukázaly, že panely na zelené střeše byly v době špičky až o 20% efektivnější. Vyšší výroba čisté energie je dána díky snížení teploty panelů. Ovšem výhodu mají i vhodně zvolené rostliny – slunce je během parného léta nespálí díky částečnému zastínění panely.

Dotace

✅Dotace až 200 000Kč

✅Zvýhodnění dalších 10% z částky dotace pro Moravskoslezský, Ústecký a Karlovarský kraj

✅+5000Kč získáte na zpracování projektové dokumentace, kterou zařídíme.

✅Kombinací s dalšími dotačními programy můžete získat 10 000Kč kombinační bonus

Online monitoring 

Vaši výrobu a spotřebu můžete sledovat odkudkoliv, kde máte internetové připojení. 

Na jednoduchém vyobrazení přehledně vidíte aktuální výrobu panelů, spotřebu domácnosti, stav baterie, prodej do sítě a mnoho dalšího…

Vaši výrobu a spotřebu můžete sledovat odkudkoliv, kde máte internetové připojení. Na jednoduchém vyobrazení přehledně vidíte aktuální výrobu panelů, spotřebu domácnosti, stav baterie, prodej do sítě a mnoho dalšího…

Díky aktivnímu přizpůsobování chodu domácnosti vůči aktuálnímu výkonu elektrárny můžete urychlit návratnost investice a prodloužit životnost baterií. Znamená to například prát a sušit prádlo v čase, kdy je velké množství energie, které by jinak teklo do baterií. Proč toho nevyužít když už většina velkých spotřebičů, jako trouba, zmíněná pračka, myčka atd… mají časovače, kdy spustit činnost. Baterie se poměrně rychle nabije a přebytky můžete využít např. nabíjením elektromobilu, či ohřevem vody. V poslední fázi prodejem do sítě.

Každý dům má rozdílnou energetickou náročnost a spotřebu a tím jinak požadovanou FVE. Nejlepším ukazatelem je spotřeba energie dle vyúčtování. Na základě toho se dá navrhnou požadovaný výkon solární elektrárny. Více napoví náš kalkulátor, kde bude patrná návratnost FVE a její cena.

Dalším limitem je velikost volné střechy a její orientace, ideální umístění je  jih, jihovýchod až jihozápad.

Veškeré vyřizování ohledně dotací jsme schopni za Vás vyřídit my. Pokud jste vlastníkem nemovitosti, která je zkolaudovaná jako rodinný dům, objekt k bydlení, nebo objekt bezprostředně související s rodinným domem na který se dají umístit solární panely (např. Garáž).

Celkovou délku realizace ovlivňuje především vyřizování administrativy ohledně připojení FVE (povolení o připojení zdroje Eon, ČEZ, revize, konečné připojení na síť) což bývá v řádech několika týdnů až měsíců. Po celou dobu vás budeme ovšem informovat, na čem zrovna pracujeme. Instalace samotné fotovoltaické elektrárny je v řádu několika dnů v závislosti na počasí. Vždy si s Vámi předem dohodneme vhodný termín.