Green evolution

Elektrárna Zlín-Jaroslavice 2

Další realizací byl systém o 8bateriích s celkovou kapacitou 23,2kW. Klientova motivace byla hlavně zabezpečení dostatečné energie v případě výpadku sítě. Elektřina primárně napájí spotřebiče v rodinném domě. Do budoucna klient plánuje pořídit tepelné čerpadlo, které by následně využívalo přebytky pro svůj provoz.

Elektrárna Komárov

Standardní realizace se systémem STORION T10. Výzvou byl stísněný instalační prostor pro instalaci měniče, kde hned vedle byla díra do sklepa. Také jsme se museli vypořádat s vikýři, ale to byla hračka. Panely byly zapojeny na dva vstupy do měniče. Celkově na tmavé střeše panely vypadají velice moderně a esteticky. Kromě elektrárny jsme na domě realizovali také nový hromosvod. 

Elektrárna Štípa

Realizace na rodinném domě ve Štípě u Zlína. Použitý systém STORION T10 ve verzi 4ks baterií o kapacitě 11,6kWh. Použili jsme panely Suntech 360Wp o celkovém počtu 24ks se souhrnným výkonem 8,64kWh, které jsme rozdělili na 2 okruhy. 8ks panelů jsme orientovali na jihovýchod a zbylých 16ks panelů na jihozápad pro lepší rozložení výkonu v průběhu dne.

Elektrárna Velké Hoštice

Hybridní fotovoltaická elektrárna na rodinném domě ve Velkých Hošticích u Opavy. Jednofázový systém STORION SMILE 5. FVE o výkonu 3,6kWp. Solární baterie s kapacitou 5,7kWh. Kladné reference klienta nám přinesly v obci další zakázky. K 14.11.2021 dokončujeme třetí FVE ve Velkých Hošticích a další 3 máme ve fázi před realizací…

Elektrárna Záhlinice

Hybridní fotovoltaická elektrárna na rodinném domě v Záhlinicích u Hulína, okres Kroměříž. Realizace byla řešena na dvě etapy. Použitý systém STORION T10 se 4ks baterií.  Každý fotovoltaický panel disponuje výkonem 360Wp. Elektřina primárně napájí spotřebiče v rodinném domě. Přebytky jsou ukládány v solární baterii. Při nabití baterie jsou přesměrovány do bojleru. Systém se současně nabíjí v noci v době platnosti nízkého tarifu. Toto řešení plní více funkcí současně.