Elektrárna Hřivínův újezd

Jednofázový systém Storion Smile 5 s jednou baterií o kapacitě 5,7kWh. 10 panelů o celkovém výkonu 3,6kWp. Na tuto střešní krytinu jsme použili jiný typ konstrukčního profilu, než používáme standardně. Všimněte si, jak jsou panely v těsné blízkosti s krytinou. Esteticky to vypadá mnohem lépe.  

Elektrárna Jaroslavice u Zlína 2

Realizace, kdy jsme souběžně realizovali obě elektrárny v Jaroslavicích. Použit byl jeden z posledních kusů systému STORION T10. (Od roku 2022 nastupuje nová verze STORION T10-HV) FVE s výkonem 8,64kWp a kapacitou 11,6kWh. Při realizaci jsme si museli poradit s vnitřně lomenou střechou, která se nám povedla hezky vyrovnat a ve výsledku vypadá lépe než jsme sami čekali. Na hlavní střechu domu byly použity 2 optimizéry TIGO kvůli stínům. Dále se řešila cesta ze zahradního domku do technické místnosti + byl natažen kabel pro 3F stroje k zahradnímu domku.

Elektrárna Jaroslavice u Zlína

Další realizací byl systém o 8bateriích s celkovou kapacitou 23,2kW. Klientova motivace byla hlavně zabezpečení dostatečné energie v případě výpadku sítě. Elektřina primárně napájí spotřebiče v rodinném domě. Do budoucna klient plánuje pořídit tepelné čerpadlo, které by následně využívalo přebytky pro svůj provoz.