Green evolution

Zelená střecha Lukov

Jedna z posledních realizací za rok 2023 na domě, který navrhl pan Ing. Arch. Tomáš Bernátek. Specifikem je šikmá střecha a také okraje střechy. K zachování architektonického rázu jsme volili realizaci bez kačírkových pásů. Pod fasádní barvou je hydroizolace. 

Biosolární střecha Zlín

Další Biosolární střechu jsme realizovali ve vilové oblasti ve Zlíně-Příluky. Součástí dodávky bylo kompletní řešení FVE a zelené střechy. Bylo nutné přemístit anténu a vyřešit příjem internetu skrz posunutí přijímače. Dále jsme se museli vypořádat s výškovým přechodem na střeše mezi exteriérovou a interiérovou částí. Fotky zeleně po 1 roce od realizace.

Zelená střecha Věžky

Zelená střecha, kterou jsme realizovali včetně hydroizolace a okapů. Po dokončení obkladu klientem, budeme na obvod střechy na stranách bez okapů dodělávat lemování. Chybou dopravce, který nezvládl doručit vegetační koberce včas v horkých letních dnech, jsme na této zakázce řešili reklamaci s dodavatelem. Byly poskytnuty nové koberce, avšak seberegenerace rozchodníků a dodatečná péče za pár týdnů vzala za své a výměna již nebyla potřeba. Vznikl nám tak přebytek těchto nových koberců. Ty jsme po dohodě s klientem použili na zazelenění předzahrádky a zbytek jsme nechali rozložen na větší zahradě. Tam budou čekat do doby, než vznikne střecha zahradního domku, na nějž se později osadí.

Biosolární střecha Uherský Brod

Biosolární střecha v Uherském Brodě byla výzvou. Střecha byla rozdělena na etapy, kdy se prvně muselo ze střechy ručně sundat 160m2 kačírku. Po sundání následovalo čištění a kontrola povrchu a spojů zkušební jehlou. Byl detekován jeden případ netěsnosti tvořený špatným slepením sváru při výstavbě domu. V druhé etapě se nachystala spodní skladba vegetačního souvrství včetně solárních stojen, aby na místo mohl být povolán jeřáb pro rozložení substrátu. Následně se na připravenou konstrukci připevnily panely, které realizovala firma TRONenergy. Střecha byla osázena řízky rozchodníků, zahnojena a řádně promokřena. edit: 14.5.2023 přidány fotky vegetace 1rok po realizaci, kdy proběhla údržba a rozsázení rozchodníků na prázdné místa k rychlejšímu zazelenění.

Zelená střecha a fotovoltaika Míkovice-Uherské Hradiště

Fotovoltaika Zlín-Prštné

Fotovoltaika Vizovice

Zelená střecha Stříbrnice